Deze website maakt gebruik van cookies.
Deze website benut uitsluitend cookies voor het goed functioneren van de site en om de website te analyseren. Door gebruik te maken van de website geeft u aan hiermee akkoord te zijn.
x
harmonie


Images

Afbeeldingen
(Klik voor origineel)

Nu te zien: Ellen van der Vecht over Erwin Olaf

15 december 2025 11:00

Vanaf oktober 2025 organiseert het Stedelijk Museum Amsterdam een groot retrospectief over het werk van fotograaf Erwin Olaf, de eerste grote expo sinds zijn onverwachte overlijden vorig jaar.

Erwin Olaf was zeer veelzijdig als kunstenaar. De tentoonstelling zal, naast iconische series uit het oeuvre van Olaf, ook ongezien werk laten zien, zowel ouder als recent. Het gaat onder meer om het indrukwekkende Zelfportret met longen uit (2023), dat nog niet museaal getoond is, en werk dat hij heeft gemaakt tijdens zijn ziekbed. De tentoonstelling zal ook het rauwe, underground-karakter van het werk van Olaf laten zien, die mede bekend stond om zijn subversieve en activistische onderwerpen. Erwin Olafs werk heeft raakvlakken met kunst, reportage, reclame, werk in opdracht, activisme, magazinefotografie en film. Hij was een vrijdenker en een onvermoeibare voorvechter van gelijke rechten en vrijheid van meningsuiting. Dit alles komt aan bod in deze lezing!

Aanmelden verplicht via lezing@societeitdeharmonie.nl

Voor Harmonieleden is de toegang gratis. Niet leden betalen 5 euro.

Rubriek: Algemeen, Lezingen & cursussen door Ellen Brand

  • NUjij
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Google Bookmarks