Deze website maakt gebruik van cookies.
Deze website benut uitsluitend cookies voor het goed functioneren van de site en om de website te analyseren. Door gebruik te maken van de website geeft u aan hiermee akkoord te zijn.
x
harmonie


Lucian freud, boy smoking, 1950-51
Paula rego, bride 1994 David hockney, my parents, 1977

Afbeeldingen
(Klik voor origineel)

Nu te Zien: Iconen van de Britse schilderkunst in Den Haag

4 mei 2026 11:00 12:00

London Calling: Francis Bacon, Lucian Freud, David Hockney, Paula Rego en meer…

Tot 7 juni 2026 is in Kunstmuseum Den Haag de grote overzichtstentoonstelling London Calling te zien, dankzij een samenwerking met Tate London. Voor het eerst in Nederland worden hoogtepunten van de naoorlogse Britse schilderkunst in een overzicht getoond – schilderijen van onder meer Francis Bacon, Lucian Freud, Paula Rego en David Hockney. Londen is wat hen bindt: als kruispunt van ideeën, een tijdsbeeld weergegeven in mensen, blikken en binnenkamers.

De tentoonstelling biedt een dwarsdoorsnede van grote namen uit de moderne Britse schilderkunst, en tegelijkertijd bevraagt het deze canon, door ook buiten de gebaande paden te kijken. Wie wordt gezien? Wie hoort erbij? London Calling verkent zo ook manieren om het verhaal van de School of London uit te breiden: met ruimte voor parallelle geschiedenissen, verdrukte perspectieven en nieuwe iconen, zoals Celia Paul, die lange tijd vooral bekend was als muze van Lucian Freud, Eva Frankfurthers portretten van de arbeidersklasse waar zij zelf deel van uitmaakte en Denzil Forrester, die een inkijk biedt in de bruisende reggaeclubs- en cultuur van de jaren tachtig.

Deze lezingen zijn kosteloos bij te wonen door leden van De Harmonie; introducés betalen € 5. Docent is Ellen van der Vecht. Opgeven voor “Nu te zien!” is verplicht, via lezing@societeitdeharmonie.nl

Rubriek: Algemeen, Lezingen & cursussen door Ellen Brand

  • NUjij
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Google Bookmarks